Valley of the Sun Logo

VOTS Hall of League History & Champions

Click on team names for photos.

2016

  • Summer Leagues 2016

    Champion Men's League: Blue Team

    Champion Tuesday Coed League: Luck of the Irish

    Champion Thursday Coed League: Team 7

    Teams | Results

  • Fall League 2016

    Champion: Jar Jar Pinks
    Captains: John Gamero & Kaysi Clark

    Teams | Results | Playoffs

2015

2014

  • Summer Men's League 2014

    Champion: Blue Team
    Captain: Robert Gallagher

    Teams | Results

  • Summer Women's League 2014

    Champion: Ninja Bunnies
    Captains: Cynthia Thomas & Carmen Zazueta

    Teams | Results

  • Friday Night Flights 2014

    Champion: Wyld Stallyns

    Teams | Results

2013

  • Spring League 2013

    Champion: Hucktoberfest
    Captains: Jason Chen & Erin Donahue

    Teams | Results | Playoffs

  • Summer Women's League 2013

    Champion: Hanky Pankies
    Captains: Breanna Bryant & Erin Donahue

    Teams | Results

  • Summer Men's League 2013

    Champion: El Gringos
    Captains: Bill Christensen & Nick Rodeck

    Teams | Results

  • Winter Women's League 2013

    Champion: The Blue Team
    Captains: Emily Claricoates & Amanda Kaestner

    Teams | Results

  • Winter Men's League 2013

    Champion: Redrum
    Captains: Tim Streit & Tom Studer

    Teams | Results

2012

  • Sunday Fall League 2012

    Champion: Ice Cream Sunday

    Teams | Results

  • Winter Women's League 2012

    Champion: SnowBALLAS
    Captains: Cheyenne Lopez & Jody Sheets

    Teams | Results

  • Winter Men's League 2012

    Champion: Green-Man Woman Haters Club
    Captains: Eric Bay & Bryan Paris

    Teams | Results

2011

2010

2009

  • Fall League 2009

    Champion: May Cause Dizziness
    Captains: Justin Dhein & Emily Haydon

    Teams | Results | Playoffs

  • Friday Night Flights (Core League)

    Teams | Results

2008

  • Spring Hat League 2008

    Tuesday Champion: S.N.O.T.
    Captains: Clint Gregory & Emily Haydon

    Thursday Champion: Bear Down
    Captains: Nathan Austin & Eliza Gregory

    Teams | Results | Playoffs

  • Spring League Part II

    Champion: A-flick-tion
    Captains: Vincent Noe & Jamie Fleming

    Teams | Results | Playoffs | Fantasy Finals

2007

  • Spring League 2007

    Tuesday Champion: Mooninites
    Captain: Andy Roesch

    Thursday Champion: Magnum
    Captain: Justin Gries

    Teams | Results

  • Women's League 2007

    Champion: Las Margaritas
    Captain: Sarah Youngblood

    Teams | Results

2006

  • Spring League 2006

    Champion: Unstoppable Hucking Technique
    Captains: Kevin Hatch & Kate Ihle

    Teams | Results | Playoffs

2005

2004

  • Spring League 2004

    Champion: Killer Tomotoes
    Captain: Tim Streit

    Teams | Results | Playoffs

  • Fall League 2004

    Champion: Endzone Eyes
    Captains: Sam Levenberg & Abby Hoover

    Teams | Playoffs

  • Winter Competitive League 2004

    Champion: The Hebrew Hammer and the Disciples of Disc
    Captain: Sam Levenberg

    Teams | Results

2003

  • Spring League 2003

    Tie: Huckin' Nerve & Skin Flick
    Captains: Byron Lippincott and Tim Streit, respectively

    Teams | Results | Playoffs

  • Fall League 2003

    Champion: Seadiscuit
    Captains: Keith Aspinall & Emma Harty

    Teams | Results

  • Winter Competitive League 2003

    Champion: Air Buddha in Toga
    Captain: Byron Lippincott

    Teams | Results

2002

  • Spring League 2002

    Champion: Sexual Inyorendo
    Captains: Phil Brown & Vicky Thrasher

    Teams | Results

  • Summer Competitive League

    Champion: Ivana Huckalot
    Captain: Sam Levenberg

    Teams | Results

2001

  • Spring League 2001

    Champion: Wham-O
    Captains: Andy Roesch & Karen Pepe

    Teams | Results

2000

1999

  • Fall League 1999

    Champion: Brickettes
    Captains: Tim Hochberg & Kathi Reichert

    Teams | Results

Page last updated: 02/28/17, 11:03